Donderdag 27 november 2014 – Den Haag – De Amerikaanse antitrust-autoriteiten hebben goedkeuring verleend voor de overname van het vaccinbedrijf van Novartis, met uitzondering van de griepvaccins, door GlaxoSmithKline. Dat hebben de twee bedrijven woensdag bekend gemaakt.
De deal is onderdeel van een ingewikkelde drie-weg transactie die in april dit jaar werd aangekondigd, welke inhoudt dat het Britse GlaxoSmithKline de vaccins van het Zwitserse Novartis overneemt. Het Zwitserse bedrijf neemt op zijn beurt de portefeuille kankermedicijnen van GlaxoSmithKline over. De twee bedrijven willen op het gebied van consumer healthcare een joint-venture aangaan.
De Amerikaanse Federal Trade Commission kondigde eerder woensdag al aan de consumer healthcare joint-venture goedkeuring te verlenen, op voorwaarde dat Novartis haar Habitrol nicotinepleister zou verkopen
Novartis en GlaxoSmithKline, die Nicoderm CQ heeft, zijn twee van de slechts drie bedrijven die nicotinepleisters te verkopen aan Amerikaanse retailers, aldus de Federal Trade Commission.
De verkoop van Habitrol zou al in een ver gevorderd stadium zijn, en moet naar verwachting in de eerste helft van 2015 rond zijn. Het sluiten van de driedelige transactie met Novartis blijft nog onderworpen aan bepaalde andere voorwaarden, waaronder resterende antitrustgoedkeuringen en de goedkeuring door de aandeelhouders van GlaxoSmithKline.
Het nieuwe consumer care bedrijf dat door de joint venture moet ontstaan zal GSK Consumer Healthcare gaan heten. Hierin zal GlaxoSmithKline een meerderheidsbelang hebben van 63.5%, 7 van de 11 bestuursleden leveren en haar nicotinepleister Nicoderm CQ inbrengen.
Bronnen:
- The Times, 27-11-2014
- The Wall Street Journal, 26-11-2014
